Odlewanie żywicy epoksydowej: obszerny przewodnik Żywica epoksydowa to wszechstronny materiał używany w wielu projektach, od sztuki, przez biżuterię, po zastosowania przemysłowe. Jednym z najpopularniejszych zastosowań żywicy epoksydowej jest odlewanie, które polega na tworzeniu form i wlewaniu do nich żywicy. Odlewanie z żywicy epoksydowej to świetny sposób na tworzenie unikalnych elementów o skomplikowanych szczegółach i jest często wykorzystywane do produkcji biżuterii, figurek i innych drobnych przedmiotów. Odlewanie z żywicy epoksydowej jest stosunkowo prostym procesem, ale należy przestrzegać kilku kluczowych kroków, aby zapewnić pomyślny wynik.

W tym przewodniku omówimy wszystkie podstawowe czynności związane z odlewaniem żywicy epoksydowej, od wyboru odpowiedniej żywicy i materiałów eksploatacyjnych po przygotowanie formy i zalewanie żywicą.

Wybór odpowiedniej żywicy i materiałów eksploatacyjnych

Pierwszym krokiem w odlewaniu z żywicy epoksydowej jest wybór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Większość żywic epoksydowych to systemy dwuskładnikowe, które przed użyciem wymagają wymieszania żywicy i utwardzacza. Ważne jest, aby upewnić się, że używasz żywicy przeznaczonej do odlewania, ponieważ zapewni to najlepsze rezultaty.

Po wybraniu przedmiotu do odlewania musisz obliczyć, ile żywicy potrzebujesz. Objętość tę można łatwo obliczyć za pomocą wzoru 1kg = 1mm/1m2.

Okazuje się, że na 1 m2 potrzeba będzie 1 kg żywicy na pokrycie grubości 1 mm. Aby wybrać odpowiednią żywicę do swojej pracy, należy wziąć pod uwagę parametry takie jak ochrona przed promieniowaniem UV, skurcz podczas wywoływania, przezroczystość żywicy, samopoziomowanie oraz jej wytrzymałość mechaniczna.

Nasza żywica epoksydowa do odlewów z ochroną UV, niskim skurczem i wysokim stopniem przezroczystości do odlewania do 4cm w jednym przejściu, jeżeli szerokość nie przekracza 40cm. Produkt można obejrzeć tutaj https://composite24.pl/produkty/zywice/zywica-epoksydowa/zywica-epoksydowa-odlewnicza-1-3kg

Nasza żywica epoksydowa do odlewania z ochroną UV, samopoziomująca i o wysokim stopniu przezroczystości do odlewania do 5mm w jednym przejściu w dowolnej szerokości. Produkt można obejrzeć tutaj https://composite24.pl/produkty/zywice/zywica-epoksydowa/zywica-epoksydowa-powlokowa-1-4kg